• راهنمای خدمات دهندگان ازدواج

مجله اینترنتی

مجله اینترنتی

بهترین انتخاب برای کراوات دامادی

در انتخاب کراوات دامادی نهایت دقت و سلیقه را به خرج دهید. آقای داماد باید کراواتی را انتخاب کند که زیبا و خوب باشد. زیبا و خوب بودن الزاما به معنای گران بودن نیست، بلکه به معنای شیک بودن است. مهم این است که یک کراوات زیبا  با کت و شلوار و پیراهن شما به خوبی  هماهنگ شود و باعث درخشش و تمایز شما از سایرین شود.


انتخاب کیفیت مناسب برای کراوات

انتخاب کروات به اندازه اندام شما و البته مد بستگی دارد، کراواتی با طول و عرض مناسب انتخاب کنید. به طوری که نوک کراوات به اندازه کافی بلند باشد و تا کمربند شلوارتان برسد.
بهترین جنس برای کراوات ابریشم است چرا که کراوات  ابریشمی به راحتی چروک نمی شود، کثیفی را به خود نمی گیرد و امکان ایجاد هر نوع گره ای را به شما می دهد. پس سعی کنید تا آنجا که ممکن است از کراواتی با جنس ابریشم استفاده کنید.
قبلا از خرید کراوات را لمس کنید. یک کراوات با کیفیت باید هنگام لمس کردن نرم باشد و از سه بخش که به هم دوخته شده است تشکیل شده باشد.
بررسی کنید که کراوات باید حتما تا نوک انتهایی خود آستردوزی شده باشد چون این تودوزی باعث ایجاد فرم وشکل کراوات می شود. از طرفی بهتر است این آستردوزی از موادی با درصد بالای پشم تهیه شده باشد.
هنگام خرید توجه داشته باشید که بخش انتهایی کراوات به ظرافت برش خورده باشد و مثلث انتهایی به صورت کاملا متقارن برش خورده باشد.

انتخاب مناسب  رنگ و طرح کراوات

در مورد هماهنگ کردن پیراهن  و کراوات باید گفت که راحت ترین کار ست کردن رنگ های متضاد است تا رنگ های مکمل. مثلاً ست پیراهن آبی ملایم، کراوات زرشکی و کت سرمه ای به همه می آید.
ست کردن رنگ های مکمل دشوارتر است زیرا گاهی چشم را می زند. رمز موفقیت در این نوع ست، تنوع بخشیدن به طیف هاست، فراموش نکنید که رنگ کراوات شما همیشه و حتما باید در طیف تیره تری نسبت به رنگ پیراهن شما باشد.
فراموش نکنید که کت و شلوار، پیراهن و کراواتی که انتخاب می‌کنید، هر سه طرح‌دار نباشد، حداقل یکی از آن‌ها باید ساده باشد.
به خاطر داشته باشید که رنگ اصلی یک کراوات باید مکمل رنگ کت و شلوار و رنگ ثانویه آن نیز با پیراهن هماهنگ باشد.همچنین هنگام انتخاب یک کراوات طرح‌دار به رنگ غالب آن دقت کنید تا با رنگ اصلی پیراهن طرح‌دارتان هماهنگ باشد.
با پیراهن سفید ساده می توانید هر نوع کراواتی را استفاده کنید، همچنین در صورتی که پیراهن و کت و شلوار ساده و بدون هیچ طرحی می پوشید می‌توانید از هر کراوات ساده‌ای که رنگ آن با کت و پیراهن شما ست باشد، استفاده کنید. البته این همیشه به این معنا نیست که مثلا آبی را فقط با آبی بپوشید. مثلا می توانید بر روی یک کت و شلوار شیک و پیراهن آبی یک کراوات زرد رنگ را انتخاب کنید که فوق العاده به نظر برسد.

انتخاب مناسب پهنای کراوات

پهنای کراوات درست مانند رنگ و طرح دارای اهمیت است. ضخامت کراوات‌های استاندارد 5.3 اینچی است و ضخامت کمتر از 3 اینچ را باریک و بیشتر از 7.53 اینچ را ضخیم می نامند. برای انتخاب انواع باریک یا ضخیم کراوات باید به فیزیک بدنی و همچنین سن و سال خود توجه کنید ولی فراموش نکنید پیشنهاد ما همواره استفاده از کراوات‌های استاندارد است.
در صورتی که قد بلندی دارید از کراوات های باریک خودداری کنید و در صورتی که قد کوتاهی دارید انتخاب کراوات باریک نسبت به کراوات پهن برای شما انتخاب مناسب تری است.

f logo
وب سایت شاخ نبات در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد. این وب سایت توسط گروه فناوری اطلاعات پگاهان طراحی و اجرا شده است. هدف ما ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل از نیازمندی های زوج های جوان برای برگزاری جشن زیبای عروسی می باشد. شاخ نبات امکان دسترسی آسان، بررسی و انتخاب صحیح را برای عروس و داماد های عزیز فراهم می کند. همکاران ما در شاخ نبات یک زندگی شیرین و عاقبت به خیری را برای همه جوانان ایرانی آرزومند است. امیدواریم سهم کوچکی در شادی شما داشته باشیم.
توجه! توجه! توجه!
توجه: شاخ نبات تنها یک بانک اطلاعاتی از اطلاعات ارائه شده توسط مجموعه ها می باشد و بررسی و تایید صحت اطلاعات ارائه شده از طرف مجموعه های ثبت شده به عهده شما عزیزان می باشد.
خبرنامه شاخ نبات
با عضویت در خبرنامه شاخ نبات می توانید از آخرین تخفیف های تالارهای عروسی، آتلیه های عروس، مزون های عروس، دفترخانه های ازدواج، آرایشگاه های عروس و مجموعه های اجاره و تزئین ماشین عروس آگاه شوید. همچنین می توانید با عضویت در خبرنامه در جریان تازه ترین مقالات مجله اینترنتی شاخ نبات قرار بگیرید.
logo-samandehi