• راهنمای خدمات دهندگان ازدواج

مجله اینترنتی

مجله اینترنتی

بهترین روغن تقویت کننده ناخن

بهترین روغن برای تقویت ناخن کدام است؟ ناخن‌ها یکی از حساس‌ترین اعضای بدن ما هستند که معمولاً به آن‌ها کمتر توجه می‌شود. البته توجه به ناخن در خانم‌ها به‌مراتب از آقایان بیشتر است و شاید به دلیل استفاده‌ی خانم‌ها از ناخن به‌عنوان فاکتوری در زیبایی، این مسئله بدیهی باشد؛ اما امروزه مراقبت ناخن و بهداشت ناخن برای همه مهم است.


شکستن ناخن و ترک خوردن ناخن یکی از نگرانی‌هایی است که همواره در مواجهه با ناخن مطرح است. این مسئله علاوه بر فاکتور زیبایی و بهداشتی برای برخی مسئله‌ای حیاتی است. برای کسانی که دست‌وپایشان ابزار کار آن‌ها است، سفت شدن ناخن مسئله‌ای حیاتی است. به‌عنوان‌مثال نوازندگان و ورزشکاران در زمره افرادی هستند که این مسئله برای آن‌ها حیاتی است.
درگذشته متداول‌ترین محلول تقویت کننده ناخن، آب‌لیمو بود. باور درستی در استفاده از آب‌لیمو وجود داشت و آب‌لیمو می‌توانست ناخن شکننده را ترمیم یا سفت کند؛ اما آب‌لیمو ترکیب کاملی نیست و به‌تنهایی باعث ترمیم ناخن و رشد ناخن آسیب‌دیده، نمی‌شود.
امروزه نقش روغن‌های طبیعی در استحکام ناخن‌ها ثابت‌شده است. روغن‌های طبیعی مختلفی امروزه وجود دارد که علاوه بر مصارف غذایی مصارف دارویی و بهداشتی هم دارند.
در این مقاله تلاش شده تعدادی از روغن‌هایی که به استحکام ناخن‌ها کمک می‌کند، به‌صورت اجمالی به شما معرفی شود.

روغن نارگیل برای تقویت ناخن

01
روغن نارگیل، نوعی روغن سیرشده است که از میوه درخت نارگیل گرفته می‌شود. از این روغن در تهیهٔ مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در خوراکی استفاده می‌شود. این روغن سرشار از نوعی اسید چرب به نام اسید لوریک است. روغن نارگیل بین دیگر انواع روغن از همه ماندگارتر است و بین روغن‌های سرخ‌کردنی، حرارت لازم برای سوختن روغن نارگیل از همه روغن‌ها بیشتر است؛ پس حتی در دماهای بالا هم این روغن نمی‌سوزد و دود از آن بلند نمی‌شود.
این روغن برای دوام ناخن‌ها بسیار کارآمد است و یکی از بهترین روغن‌ها در این زمینه است. روغن نارگیل بوی خوبی هم دارد و به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردار است.

روغن جوجوبا برای تقویت ناخن

02
روغنی مایع است که از دانه‌ی گیاهی با همین نام‌گرفته می‌شود. درختچه‌ی یا بوته‌های جوجوبا در جنوب آمریکا و شمال مکزیک یافت می‌شود. این روغن از گذشته‌های بسیار دور توسط بومیان این مناطق مصرف دارویی داشته. سرخ‌پوستان آمریکا آن را به‌عنوان درمان زخم و کبودی استفاده می‌کردند.
دانه‌های جوجوبا ازنظر ظاهری، کمی شبیه به دانه‌های قهوه هستند. ساختار روغن جوجوبا با دیگر روغن‌های گیاهی تفاوت دارد؛ چراکه این روغن در اصل نوعی روغن سیرنشده است. روغن جوجوبا به‌عنوان یک‌لایه در کنترل رطوبت، محافظت و نرم کردن پوست، ناخن و مو بسیار تأثیرگذار است.
به دلیل داشتن اسیدهای چرب سیرنشده، این روغن در دمای اتاق کاملاً به شکل مایع درمی‌آید و برخلاف روغن‌های دیگر عمر طولانی دارد و بسیار دیر فاسد می‌شود. همین مسئله یکی از ویژگی‌هایی است که این روغن را تبدیل به گزینه‌ی خوبی برای استفاده در محصولات آرایشی و بهداشتی می‌کند. با استفاده از این روغن داروسازان نیازی به استفاده از مواد نگه‌دارنده‌ی شیمیایی به میزان زیاد نخواهند داشت.

روغن هسته انگور برای تقویت ناخن

03
روغن هسته انگور محصولات شگفت‌انگیزی است که در تولید آب‌انگور به دست می‌آید. پس از جدا کردن آب‌انگور، از هسته‌های انگور باقی‌مانده و روغن استخراج می‌شود. روغن هسته انگور یکی از محصولات زیبایی طبیعی به شمار می‌رود و روغن سالمی است که در آشپزی نیز استفاده کرد و می‌توان از آن به‌عنوان جایگزین روغن خوراکی و سرخ‌کردنی استفاده کرد.
این روغن خواص بسیاری دارد و می‌تواند به تسکین رگ‌های واریسی و عروق کمک کند، از بروز سرطان پیشگیری کند و سندرم پیش از قاعدگی را کاهش داده و از بروز حفره‌های دهانی پیشگیری کند.
این روغن که سرشار از فلاوانوئید، بتاکاروتن، ویتامین ث و ای است خاصیت‌های زیادی دارد که در استحکام و تقویت ناخن هم بسیار مؤثر است و برای استحکام ناخن‌ها گزینه‌ مناسبی است.

روغن آووکادو برای تقویت ناخن

04در ایران بیش از ۵۰ هکتار در شمال کشور به باغ‌های آووکادو اختصاص دارد و سالانه حدود ۱۰۰ تن آووکادو تولید می‌شود.
روغن آووکادو که از میوه آووکادو تولید می‌شود به‌عنوان یکی از سالم‌ترین و ارزشمندترین انواع روغن ها شناخته می شود. روغن آووکادو غنی از تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین E، ویتامین A و اسید اولئیک و اسیدهای چرب ضروری می‌باشد. روغن آووکادو به‌طورمعمول سبز با بوی تند می‌باشد اما اگر روغن تصفیه شود رنگ آن زرد می‌شود. البته میوه‌ی آووکادو میوه‌ای است که ممکن است آلرژی‌زا باشد و اگر شما به آووکادو آلرژی دارید حتماً به روغن آووکادو هم آلرژی دارید.
روغن آووکادو برای تقویت ناخن‌ها بسیار مؤثر است اما به دلیل نایاب بودن مقداری گران‌تر از روغن‌های دیگر است.

روغن زیتون برای تقویت ناخن

05
روغن زیتون بهترین انتخاب برای تقویت ناخن و سفت شدن آن است. روغن زیتون از میوه درخت زیتون به دست می‌آید. بیشترین منابع این درخت در غرب خاورمیانه و شرق اروپا است. روغن زیتون از فشردن زیتون به دست می‌آید که دارای مقدار زیادی چربی اشباع‌نشده است.
این روغن در آشپزی، تولید لوازم آرایش، صابون و تولید دارو کاربردهای فراوانی دارد. درگذشته از روغن زیتون به‌عنوان سوخت چراغ‌های روغنی و پی‌سوز نیز استفاده می‌کرده‌اند. بیشترین مصرف آن در کشورهای پیرامون مدیترانه است اما روغن زیتون در سراسر جهان به‌کاربرده می‌شود.

روش استفاده از روغن برای استحکام ناخن

  • یک‌چهارم یک لیوان از روغن را گرم‌کنید. توجه داشته باشی روغن به نقطه‌جوش نرسد.
  • سپس اجازه دهید تا روغن ولرم شود.
  • ناخن‌هایتان را در روغن بگذارید و اجازه دهید مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روغن بمانند.
  • این کار به ناخن‌هایتان کمک می‌کند تا از راه جذب سریع مرطوب شوند.
  • دستانتان را از روغن خارج کنید و با استفاده از انگشتانتان روغن را به‌خوبی بر روی ناخن و پوست اطرافش، با حرکات کوچک مدور حرکت دهید.
  • روغن اضافه را از دستانتان بشویید.
  • این کار را هر هفته تکرار کنید.
  • برای مرطوب کردن روزانه، قطره‌ای از روغن را روی هر ناخن بچکانید و آن را بر روی ناخن و پوست اطراف حرکت دهید تا به‌خوبی جذب شود.
  • پیش از اینکه بخوابید، ناخن‌هایتان را در مخلوطی از آب‌لیمو و روغن با تناسب یک‌به‌سه مرطوب کنید. پنج دقیقه صبر کنید، سپس دستکشی
  • بپوشید و اجازه دهید که تمام طول شب روغن بر روی ناخن‌هایتان باقی بماند. در صورت نیاز صبح دستانتان را بشویید.

منبع: بانی مد

f logo
وب سایت شاخ نبات در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد. این وب سایت توسط گروه فناوری اطلاعات پگاهان طراحی و اجرا شده است. هدف ما ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل از نیازمندی های زوج های جوان برای برگزاری جشن زیبای عروسی می باشد. شاخ نبات امکان دسترسی آسان، بررسی و انتخاب صحیح را برای عروس و داماد های عزیز فراهم می کند. همکاران ما در شاخ نبات یک زندگی شیرین و عاقبت به خیری را برای همه جوانان ایرانی آرزومند است. امیدواریم سهم کوچکی در شادی شما داشته باشیم.
توجه! توجه! توجه!
توجه: شاخ نبات تنها یک بانک اطلاعاتی از اطلاعات ارائه شده توسط مجموعه ها می باشد و بررسی و تایید صحت اطلاعات ارائه شده از طرف مجموعه های ثبت شده به عهده شما عزیزان می باشد.
خبرنامه شاخ نبات
با عضویت در خبرنامه شاخ نبات می توانید از آخرین تخفیف های تالارهای عروسی، آتلیه های عروس، مزون های عروس، دفترخانه های ازدواج، آرایشگاه های عروس و مجموعه های اجاره و تزئین ماشین عروس آگاه شوید. همچنین می توانید با عضویت در خبرنامه در جریان تازه ترین مقالات مجله اینترنتی شاخ نبات قرار بگیرید.
logo-samandehi