• جامع ترین دایرکتوری خدمات دهندگان ازدواج

مجله اینترنتی

مجله اینترنتی

پنج پیشنهاد شاخ نبات برای آرامش در شب قبل از عروسی

همه ما به خواب نیاز داریم اما به میزان مناسب! شب قبل از عروسی، ذهن شما درگیر افکار، نگرانی ها، هیجانات و زمزمه  های درونی است که همه این ها مانع خواب شما می شوند. همین کمبود خواب عامل سیاهی زیر چشم ها، پف کردن پلک ها و تیرگی پوستتان در روز عروسی می شود که برای عروس و داماد مخصوصا برای عروس خانم ها غیر قابل تحمل است.
در ادامه شاخ نبات پنج راهکار برای جلوگیری از این مشکل به شما پیشنهاد می دهد.


1.به میزان مناسب بخوابید.
همه ما در شبانه رو به حداقل 8 ساعت خواب نیاز داریم اما اغلب با اختصاص دادن زمان خواب به کارهای دیگر در واقع خود را تنبیه می کنیم. اما چطور میزان خواب کافی برای بدن خودمان را تخمین بزنیم؟ به سادگی! ماه گذشته را به یاد آورید. کدام روز شما بیشتر از همیشه با انرژی و شاداب بودید و شب قبل از آن روز، چند ساعت را به خواب اختصاص داده بودید؟ این تعداد ساعت ،زمان مناسبی برای خواب امشب شما خواهد بود. پس به ساعت توجه کنید، کارها را برنامه ریزی کنید و به موقع انجام دهید و سر ساعت بخوابید.

2.استرس کارهای فردا را از خود دور کنید.
با چند کار ساده می توانید آرامش را به خود هدیه دهید. برنامه ی کارهای فردا را با زمان انجام آن روی کاغذ بیاورید، وسایل مورد نیاز خود را آماده کنید و در جای مناسبی قرار دهید. یک نوشیدنی گرم و ترجیحا معطر و سبک میل کنید، بدون شکر با شیرینی های طبیعی مثل عسل(به زودی شاخ نبات مقاله ای راجع به نوشیدنی های آرام بخش منتشر خواهد کرد). کاری که آرامتان می کند و برای شما دلنشین است انجام دهید(تلاوت آیاتی از قرآن مجید، خواندن ابیاتی از شاعران مورد علاقه تان، آب دادن گلدان ها، بوییدن گل و... .)

3.خواب خود را رویایی کنید.
دقیقا همان کارهایی را که هر شب قبل از خواب انجام می دهید را امشب هم انجام دهید، مثل پاک کردن آرایش صورت، مسواک زدن دندان ها (حضرت امام رضا (ع) : مسواك زدن، نور چشم را زياد مى كند، مو را پر پشت مى نمايد و آبريزش چشم را برطرف مى سازد.) کوک کردن ساعت برای فردا و... .

4.حمام کنید.
دوش آب گرم (نه داغ) خستگی را از تنتان بیرون برده و آرامتان می کند. بعد از شستشوی معمول حداقل ده دقیقه زیر دوش آب گرم  و یا در وان حمام بمانید. پیشنهاد شاخ نبات این است که بعد از حمام به اندازه یک قاشق غذاخوری گلاب کف دست خود بریزید و برای دو الی سه دقیقه پوست صورتتان را با آن ماساژ دهید. اینکار هم پوستتان را شاداب می کند و هم خواب آرامی را برایتان به ارمغان می آورد.

5.شرایط خواب راحت را فراهم کنید.
دمای اتاق خوابتان را بسنجید.  رو انداز مناسب با دمای اتاق برای خود انتخاب کنید. بالش و زیر انداز مناسب استفاده کنید تا فردا درد کمر و گردن آزارتان ندهد. جنس مناسب (ترجیحا نخی) برای لباس خواب و روزانداز و زیر انداز و بالشت زیر سر استفاده کنید.

شاخ نبات برایتان بهترین ها را آرزو می کند.

f logo
وب سایت شاخ نبات در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد. این وب سایت توسط گروه فناوری اطلاعات پگاهان طراحی و اجرا شده است. هدف ما ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل از نیازمندی های زوج های جوان برای برگزاری جشن زیبای عروسی می باشد. شاخ نبات امکان دسترسی آسان، بررسی و انتخاب صحیح را برای عروس و داماد های عزیز فراهم می کند. همکاران ما در شاخ نبات یک زندگی شیرین و عاقبت به خیری را برای همه جوانان ایرانی آرزومند است. امیدواریم سهم کوچکی در شادی شما داشته باشیم.
توجه
توجه: شاخ نبات تنها یک بانک اطلاعاتی از اطلاعات ارائه شده توسط مجموعه ها می باشد و بررسی و تایید صحت اطلاعات ارائه شده از طرف مجموعه های ثبت شده به عهده شما عزیزان می باشد.
logo-samandehi
خبرنامه شاخ نبات
با عضویت در خبرنامه شاخ نبات می توانید از آخرین تخفیف های تالارهای عروسی، آتلیه های عروس، مزون های عروس، دفترخانه های ازدواج، آرایشگاه های عروس و مجموعه های اجاره و تزئین ماشین عروس آگاه شوید. همچنین می توانید با عضویت در خبرنامه در جریان تازه ترین مقالات مجله اینترنتی شاخ نبات قرار بگیرید.