• راهنمای خدمات دهندگان ازدواج

مجله اینترنتی

مجله اینترنتی

8 قانون در دوران نامزدی

دوران نامزدی مرحله ای برای شکل گیری یک زندگی جدید و بهترین دوران برای محک زدن زندگی آینده می باشد. برای همه ما اتفاق افتاده که در این دوران دلمان خواسته زمان را فقط یک دقیقه به عقب ببریم تا بتوانیم همه چیز راجبران کنیم. یک اشتباه ساده گاهی می تواند همه چیز را خراب کند، حتی می تواند مسیر زندگیمان را عوض کند. اگر هوشیار نباشیم برای بعضی خطاها باید تاوان سنگینی بپردازیم؛ تاوانی مثل جدایی.
با رعایت قوانین زیر تا حد قابل قبولی می توانیم زندگی عاشقانه حال و آینده تان را تضمین کنید.

تصور موجودی بی عیب و نقص

وقتی طرف مقابل را موجودی بی عیب و نقص تجسم می کنیم، خودمان را فراموش می کنیم و حس می کنیم در مقابل این انسان برتر هیچ هستیم، در صورتی که طرف مقابل آدمی است مثل ما با تمام خصوصیات خوب و بد؛ بنابراین طرف مقابل را باید آن طور که هست و با تمام ویژگی های خوب و بدش  ببینیم و آنگاه تصمیم بگیریم.

عشق تحمیلی

اولین واکنش همه ما در مقابل تحمیل شدن چیزی یا کسی، فرار کردن است. پس بهتر است به جای تحمیل کردن خودمان به دیگران، کمی عادی رفتار کنیم، نه آنقدر بی اعتنا و نه آنقدر احساساتی که او را از تصمیمش پشیمان کنیم؛ خودمان باشیم و بگذاریم گذر زمان و رفتار منطقی هردوی ما، عشق و علاقه پایداری بین ما ایجاد کند.

خود بزرگ بینی

اطمینان بیش از حد به خود، بین ما فاصله می اندازد و نمی گذارد احساسات یکدیگر را درک کنیم. از طرفی گاهی وقتی دچار خود بزرگ بینی می شویم، نمی خواهیم احساسات مان را به طرف مقابل نشان بدهیم و همین فاصله به تدریج باعث دوری و در نهایت جدایی می شود.

رویاپردازی ممنوع

اگر قرار باشد مدام رویا بافی کنیم و رفتارهای طرف مقابل را آن طور که دوست داریم تعبیر و تفسیر کنیم، قافیه را باختیم. پس با چشم و گوش باز حرفها و طرف مقابل را ببینیم و بشنویم و با چشم بسته تصمیم نگیریم. صداقت اولین و مهم ترین نکته برای شروع یک زندگی سالم و موفق است. حتی اگر صداقت باعث قطع پیوندمان در همان روز نامزدی شود، نباید بترسیم، چون مطمئنا رابطه معیوب بوده و دیر یا زود این رشته پاره می شده است.

مقایسه نکنید

خیلی از ما عادت کردیم زندگی و روابط شخصی خود را با دیگران مقایسه کنیم و به دنبال این مقایسه یا از طرف مقابل انتظارات خاصی داشته باشیم و یا انتقام ناکامی های قبلیمان را از نامزدمان بگیریم. مقایسه کردن را فراموش کنیم و یاد بگیریم که رابطه هرکدام از ما منحصر به فرد و مانند خود ما و رفتارهای ویژه خودمان است.

مثل راه بی پایان

آگاهی از علایق و نیازهای طرف مقابل، همگی راهکارهایی است که دو نفر را همیشه برای هم دوست داشتنی نگاه می دارد. در یک کلام، با کمی هوشیاری و تیز هوشی می توانیم طوری رفتار کنیم که همیشه برای هم حرفی برای گفتن داشته باشیم و از هم خسته نشویم. زن و مرد باید پا به پای هم حرکت کنند تا همیشه همراه هم باشند.

ساده، اما نه مثل کودکان

کودکان بی پروا و آزاد ابرار احساسات می کنند. درست است قرار نیست ما مثل کودکان رفتار کنیم اما باید صداقت و آزادی در نشان دادن احساساتمان را از آنها یاد بگیریم. بنابراین به جای آنکه با تکلف رفتار کنیم و از ابراز احساسات بترسیم بهتر است راحت و آزاد ابراز محبت کنیم. حتی می توان با گفتن دلخوری هایمان، فرصت دفاع را به طرفین بدهیم و همین فرصت کدورت های بین ما را از بین خواهد برد.

ارتباط با خانواده

اختلاف عروس و داماد با خانواده طرف مقابل امری تکراری است، اما فقط یادمان باشد پدر و مادر او، بخش مهمی از زندگی و حتی شخصیت وی هستند و آزردن آنها مساوی است با آزردن کسی که خیلی دوستش داریم. از طرفی همسرمان هرچقدر هم باگذشت و مهربان باشد، بی اعتنایی و کم محلی به عزیزانش او را دلخور و عصبی خواهد کرد و این موضوع خود باعث ایجاد تنفر در وی می شود.
در نهایت اینکه نامزدی می تواند شیرین ترین دوران پیش از شروع زندگی مشترک باشد، به شرطی که توقع ها، خواسته ها و محبت ها خالص، دوست داشتنی و همراه با عقل و منطق باشد.

f logo
وب سایت شاخ نبات در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد. این وب سایت توسط گروه فناوری اطلاعات پگاهان طراحی و اجرا شده است. هدف ما ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل از نیازمندی های زوج های جوان برای برگزاری جشن زیبای عروسی می باشد. شاخ نبات امکان دسترسی آسان، بررسی و انتخاب صحیح را برای عروس و داماد های عزیز فراهم می کند. همکاران ما در شاخ نبات یک زندگی شیرین و عاقبت به خیری را برای همه جوانان ایرانی آرزومند است. امیدواریم سهم کوچکی در شادی شما داشته باشیم.
توجه! توجه! توجه!
توجه: شاخ نبات تنها یک بانک اطلاعاتی از اطلاعات ارائه شده توسط مجموعه ها می باشد و بررسی و تایید صحت اطلاعات ارائه شده از طرف مجموعه های ثبت شده به عهده شما عزیزان می باشد.
خبرنامه شاخ نبات
با عضویت در خبرنامه شاخ نبات می توانید از آخرین تخفیف های تالارهای عروسی، آتلیه های عروس، مزون های عروس، دفترخانه های ازدواج، آرایشگاه های عروس و مجموعه های اجاره و تزئین ماشین عروس آگاه شوید. همچنین می توانید با عضویت در خبرنامه در جریان تازه ترین مقالات مجله اینترنتی شاخ نبات قرار بگیرید.
logo-samandehi